Yaşam Koçluğu Nedir?

Hayatınızda bazen engelli yollara takılabilir, yaşam şartlarından bunalabilir, destek arayabilirsiniz. Size hayatınızda yoldaşlık edecek ve yön gösterecek yaşam koçluğu görevini üstlenmiş kişiler destek olabilir. yaşam koçluğu nedir, denildiğinde aklınızda soru işaretleri oluşabilir.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir

Yaşam koçluğu psikolog ya da psikiyatri ile karıştırılmamalıdır. Yaşam koçları size yapmanız ya da yapabilecekleriniz konusunda destek veren sizi yönlendiren kişilerdir. İlaç ya da tedavi yaşam koçlarının işi değildir. Yaşam koçu danışan kişilere yol göstericidir fakat asla hayatınızı yönetmez ve müdahale etmez.

Size fırsatları sunar yapıp yapmamak size kalmış bir şeydir. Yaşam koçu olabilmek için bölüm bitirmenize gerek yoktur. Zaten hali hazırda böyle bir bölüm de bulunmamaktadır. Yaşam koçu olmak isteyen kişi sertifika alabileceği eğitimlere katılmalıdır. Sertifikayı almaya hak kazanıldığında yaşam koçluğu yapılabilir. Herhangi bir zorunluluk olmaksızın üniversite mezunluğunda dört yıl aranır.

Yaşam Koçluğu Eğitim Süresi

Belirlenmiş bir süre yoktur. Sertifika almak için belirlediğiniz kurumun saatleri geçerlidir. Yaşam koçluğun çeşitli dalları olup bu kategoride süre değişimi gerçekleşir. İşletme, ilişki, kariyer, yönetici, emeklilik, nefes, dini, imaj, zaman yönetimi, kurumsal koçluk gibi alanları mevcuttur.

“Yaşam Koçluğu Nedir?” için 2 yanıt

  1. Merhaba Duygu hanım 0224 443 60 10 numralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir