Uzaktan Eğitimin Avantajları

Teknoloji ve bilgi çağı o kadar hızla gelişiyor ki, neredeyse her gün hayatımıza yeni ufuklar açıyor. Bunlardan biri de online uzaktan eğitim sistemidir. Online uzaktan eğitim kişinin günlük yaşamı dışındaki zamanında birkaç saat ayırarak eğitim almasıdır.

 Bilginet Akademi  bunlardan biridir. Bilgisayar kullanmasını bilen herkesin, okula gitmeden, mekan değiştirmeden bilgisayar ve internet koşullarında eğitim almasıdır. İnternetten dersleri takip edebilme olanağı, video programlar vasıtasıyla eğitimi tamamlama olanağı sunan gelişmiş bir sistemdir. 

Bilginet Akademi herkesin eşit koşullarda yararlandığı, büyük bir öğrenci sayısına sahip en önemlisi de engelli öğrencilere sunduğu eğitim  hizmetidir. Nerede yaşarsanız yaşayın, okula gitme sıkıntısı olmadan dilediğiniz saatte derslere katılma imkânı sunmaktadır. Online eğitim geleneksel öğrenci profilinin dışına çıkan, sizin belirleyeceğiniz bir zaman diliminde derslere katılarak kısa sürede bilgiyi yakalama olanakları sağlamaktadır.

Bilginet Akademi eğitim ile öğrenciliğin zorluk ve sıkıntılarını yaşamazsınız. Eğitim ücreti dışında, yol, yemek, barınma gibi zorunlu bütçe ayırmadan yalnızca eğitim sunar. Uzaktan eğitim, öğrencilerine diğer üniversitelerde de eğitim alan tüm öğrencilerin sahip olduğu hakları ve avantajları aynı şekilde sunmaktadır. Uzaktan eğitimin sunduğu en büyük avantajlardan biri de sınavların internet ortamında yapılıyor olmasıdır. Derslerin tamamını canlı, hocalarla diledikleri zaman iletişime geçebilmeleri de online eğitim sisteminin bir diğer avantajlarından biridir. Eğitim sonunda sınavlardaki başarı durumuna göre, mezun oldukları bölümün diplomasını almaktadırlar. 

            Her öğrencinin bir eğitim danışmanı olması, akademik durumu ve başarı grafiği uzman kişiler tarafından takip edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir