Masal Terapisi Kursu

Bilginet Akademi olarak Kurumunuzdan masal terapisi eğitimi alarak özel sektörde kreşlerde, tüzel kişiliklerde birçok alanda iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitimi

Oyun çocukların dünyasını tamamını oluşturan bir etkendir. Çocukluk döneminin vermiş olduğu bu isteği eğitim terapisinde de kullanılmaktadır. Terapötik karakterler ve süreçler içeren çocuk masalları ile gerçekleştirilen bir terapi tekniğidir. Çocuğun ruh sağlığını, gelişimini tamamlayıcı bir yardımcıya ihtiyacı vardır. Diğer terapi teknikleri ile birlikte kullanıldığında daha verimli sonuçlar alınmaktadır.

Travmalarda, otizm de dikkat dağınıklığı, davranış bozuklukları, uyum, hiperaktif bozukluğu görülen çocuklarda 2 ile 12 yaşlar arasında anaokulu, ilkokul ve oyun gruplarında da kullanılabilen bir tekniktir. Masal terapisi eğitimi sayesinde çocukların
hayatları boyunca karşılaşabilecekleri sorunları, davranış, düşünsel sorunları üstesinden gelmeleri için yetenek kazandırılmaktadır. Çocukların ruhsal olarak güçlenmelerini sağlayacak olan masallar ve içerisinde bulunan karakterlerle özdeşleştirerek ileride karşılaşacakları sorunları problem çözme yeteneği geliştirerek sorunların üstesinden gelebilirler. Sizler masal terapisi eğitimi alarak hem kendi çocuklarınızı hem de diğer çocukların gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Genel olarak bu eğitim sistemi gelişme sorunları ve problemleri çözmede sorunlar yaşayan çocuklar için uygulanmış olsa da tüm çocuklar için uygulanabilir bir terapidir.

Masal Terapisi Eğitimi İle İş Bulma

Kurumunuzdan masal terapisi eğitimi alarak özel sektörde kreşlerde, tüzel kişiliklerde birçok alanda iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Eğitmenlerimiz son derece bilgi ve deneyimli tecrübeli eğitmenlerdir ve yılların bilgi, beceri, tecrübesini siz masal terapisi kursiyerlerimize aktararak sizleri geliştirmek için ellerinden gelen tüm imkanları kullanmaktayız.
Masal terapisi eğitimi ile gelişim sürecinde sıkıntı yaşayan çocukların sosyal hayata ve yaşıtlarıyla aynı düzeyde normal bir yaşam sürmeleri için imkanlar sağlayan bir İletişim merkezi açabilirsiniz.

Masal terapi eğitimi almak istiyorsanız ve bu alanda kendinizi geliştirerek kaliteli bir eğitmen olmak istiyorsanız kurumumuzu tercih etmelisiniz. Son derece eğlenceli ve yararlı bir eğitim sistemi olan masallarla eğitim sistemi sizlere hayatta ve meslek seçiminde büyük bir kazanım sağlayacaktır. Uygulamalı olarak işlenen bu derste gelişimde sorunlar yaşayan ve birtakım problemlerin üstesinden gelemeyen örneğin korkmak, konuşmamak gibi çocukların sorunlarını bu eğitim sistemini aldıktan sonra
rahatlıkla çözebilecektir.

Masallarla, masallardaki kahramanlarla kendilerini özdeşleştirmek bu sorunları özebilecek gücü çocuklara sağlamaktadır. Kaliteli bir eğitimin yetiştirdiği çocukların da kaliteli olacağı düşüncesiyle sizlere masalmterapisi eğitimi kurumumuz tarafından verilmektedir. Yılların bilgi, beceri ve donanımlarına sahip ülkenin en ünlü üniversitelerinde görevler almış çocuklar ve gelişim üzerine siz değerli katılımcılarımıza en iyi eğitimi vermek için kurumunuzdan bu alanda faydalanabilirsiniz.

Gelişmiş ve ufku geniş nesiller için toplumun yeniden yetişmesini sağlayacak terapiler ve gerekli eğitmenler sizlere kurumumuz tarafından kazandırılmaktadır. Masal terapisi başta olmak üzere tüm çocuk gelişimi ile ilgili bölüm ve alanlar hem rahat iş bulma imkanı için hem de sağlıklı ve dinamik bir toplumun yetişmesi için faydalı olacaktır.
Eğitim merkezimiz bu amaçla tüm tecrübesini siz katılımcılarımıza aktarmakta ve en iyi eğitmen kadrosu ve teknolojik desteği de sağlamaktadır.

Share on
Bir cevap yazın