Kariyerinize yön verecek önemli tavsiyeler

İş hayatına atılmak isteyen veya kariyer basamaklarını yeni yeni tırmanmaya başlayan bir çalışan olabilirsiniz. Her iki durumda da attığınız adımlara dikkat etmelisiniz. Kariyer serüvenine iyi bir başlangıç yapmak ya da doğru biçimde ilerleyebilmek için profesyonel insanlardan bilgi edinmeli, onlara akıl danışmalı ve tecrübelerinden faydalanmalısınız. Size sunacağımız en önemli tavsiyeler ise şöyle;

SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN
Tercih ettiğiniz alanda eğitim görme şansına sahip olmamanızdan dolayı, sevmediğiniz bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Fakat bunu değiştirebilmeniz mümkün. Bilginet Akademi’nin Uluslararası geçerliliği olan uzaktan eğitim programları ile kendinize yeni bir kariyer yolu çizebilirsiniz. Böylelikle iş hayatınızda yeni kariyer hedefleri yaratabilirsiniz.

CESUR OLUN
Gelirinizin, hayat kalitenizin düşeceğinden endişe ederek farklı bir alanda, farklı bir yerde hatta kendi işinizde çalışmayı düşünmüyorsanız bir de başardığınız taktirde elde edeceklerinizi düşünün. Amerikalı girişimci Jim Ron’un da dediği gibi “Bulunduğun yer seni memnun etmiyorsa, yerini değiştir. Ağaç değilsin”. Harekete geçmeye hazırlanmak için Bilginet Akademi’nin uzaktan eğitim programlarını mutlaka inceleyin .

KENDİNİZİ SÜREKLİ OLARAK GELİŞTİRİN
Çalıştığınız alanda tecrübeli olmakla yetinmeyin. O alandaki en iyi kişi olun. Ek eğitimler alarak kendinizi sürekli olarak geliştirin. Örneğin kalite alanında çalışıyorsanız, Bilginet Akademi’nin Sertifikalı Kalite Mühendisliği ve Yöneticiliği Eğitimi ile bilginizi arttırın.

TEK UZMANLIKLA YETİNMEYİN
Kendi alanında başarılı bir uzman olabilirsiniz. Bu durum zamanla sıkıntı veren bir rutin haline gelebilir ve ömür boyu aynı şeyi yapmak size yeterli gelmeyebilir. Hem heyecanınızı tazelemek, hem ek gelir sağlamak hem de bilgi birikimini artırmak için farklı alanlarda da uzmanlık seviyesine erişin. Mesela sosyal ilişkileri iyi olan biriyseniz işinize ek olarak Bilginet Akademi’nin sertifikalı uzaktan eğitim programları ile Yaşam Koçluğu ya da NLP Uzmanlığı alanında da uzman olabilirsiniz.

ÇOCUKLARI SEVİYORSANIZ BU ALANDA ÇALIŞIN
Çocuklarla çalışmayı yetişkinlerle çalışmaya tercih ediyorsanız kendinizi bu alanda geliştirin. Çocukların dünyalarına ulaşarak, onların yaşadığı sorunları çözmeye çalışan bir Oyun Terapisti ya da çocukların yarattığı evrene misafir olurken, yaşadıkları zorlukları hayal gücü ile aşmasına yardımcı olan bir Masal Terapisti olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Bilginet Akademi’nin Masal Terapisti ya da Oyun Terapisti veya her iki uzaktan eğitim programına katılmak ve başarıyla tamamlamak.

ÖĞRETME TUTKUNUZ VARSA BU MESLEK TAM SİZE GÖRE
Uzman eğitimci veya eğitim alanında çalışmayı düşünen birisiniz. Öğrenci Koçluğu ile gelecek nesillerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayabilir ve yarınların başarılı nesillerini şekillendirebilirsiniz. Bilginet Akademi’nin  Öğrenci Koçluğu uzaktan eğitim programını tamamlayarak tüm dünyada öğrenci koçluğu hizmeti verebilirsiniz.

Şimdi kariyerinize yön verecek adımı atmaya hazır mısınız?

Share on
Bir cevap yazın