Hangi üniversiteler yaşam koçluğu eğitimi veriyor?

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER 

            Yaşam koçu bireylerin kendilerini daha iyi geliştirmeleri ve kendilerini geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlamaları yönünden destek olan, her yönüyle bireyin davranışlarını geliştirici, hayata yönelik planlarında ona el uzatan destek olan kişilerdir. Bu bakımdan yaşam koçluğu eğitim süreci çok önemlidir. Firmamız tarafından tam 100 saat 2 aylık bir sertifika programımız bulunuyor. Bu programımız sonucunda sizler de birer yaşam koçu olacak ve danışanlarınıza danıştıkları konularda destek olabilecek, fikir üretebilecek ve kendisini daha iyi bir şekilde nasıl geliştirip eğitim bakımından daha donanımlı hale geleceğini kavrayacaksınız. 

            Yaşam koçluğu eğitim programına sağlık mezunları ya da öğrencileri başta gelmek üzere üniversitelerin psikoloji bölümü mezunu olan kişiler katılabilir. Ancak bunun dışında eğitim görmüş kişilerde elbette programa dahil olabilir ve alanında uzman eğitmenimizden alacağı sertifika sonucunda yaşam koçluğu olarak çeşitli kademelerde görev alabilir. 

            Bütünüyle vermeye devam ettiğimiz bu kaliteli eğitim sürecimiz Bilginet Akademi olarak sizlere verilmektedir. 

 Eğitimimiz sonucunda sizler de şu özelliklere sahip olacaksınız:

 – Danışanın hayattan beklentilerini kavrayabilme

 – Bireyin kendisini her yönden nasıl daha donanımlı hale getirebileceğini çözebilme

 – Davranışlarını ve davranışlarının altında yatan tüm içgüdüleri yorumlayabilme ile geliştirici somut adımlar atabilme gibi birçok konularda aldığı eğitim sonucunda sorunlara profesyonelce eğilebilir. Bu da alanında uzmanlaşmasını daha da artırarak gelişim grafiği çizmesini sağlayacaktır.

Share on
Bir cevap yazın