Evde Verimli Zaman Geçirmek İçin Yapılacak Şeyler #evdekal

Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak adlandırılan Corona Virüsü’nün, global çapta etkin olduğu bugünlerde okullar tatil edildi ve çoğu şirket çalışanlarına ya izin verdi ya da evden çalışma modeli uygulamaya başladı. İzinli olanlar daha çok bilgi kirliliği bombardımanı altındaki sosyal medyadan gelişmeleri takip ederek vakit geçiyorlar. Bu da onlarda gelecek kaygısı ve stres yaratıyor. Oysa ki bu insanoğlunun mücadele ettiği ilk salgın değil. Elbette zaman ile birlikte tedavi bulunacak ve salgın kabusu son bulacak. Bu zor zamanlarda evde izole biçimde yaşarken, hem akıl sağlımızı korumamız hem de kendimizi geliştirerek geleceğimize yatırım yapmamız önemli. İşte sizin için derlediğimiz “evde verimli zaman geçirmek için yapılacak şeyler” listemiz.

Evde kal

 

  • YENİ BİR MESLEK EDİNİN

Mevcut işinizde mutsuz, tatminsiz olabilirsiniz. Öyleyse harekete geçin ve kendinize hayalinizdeki tatmin duygusunu ve deneyimleri sunabilecek yeni kariyer alanları bulun. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bilginetakademi.com.tr’deki İstanbul Ticaret Üniversitesi onaylı ve Uluslararası geçerliliği olan CPD akreditasyonlu sertifika programlarını inceleyebilirsiniz. 

Geleceğin liderlerini yetiştirin

 

  • EĞİTMENLİK BECERİNİZİ ARTTIRIN

Bir eğitmenseniz ya da olmak istiyorsanız bu mecburi izole yaşantı günlerinde de online iletişim araçlarıyla öğrencilerinize erişebilirsiniz.  Onlara ders vermekten daha fazlasını yapmak, yeteneklerini keşfetmek özel olarak ilgilenerek değişim başlatmak ve bu değişimin sonunda da başarı oranlarını arttırmak için mutlaka Bilginet Akademi’nin Öğrenci/Eğitim Koçluğu Eğitimi’ni tamamlamalısınız. 2003 yılından beri Öğrenci Koçluğu yapan Zafer Polat Koyuncu hoca tarafından hazırlanan bu zengin içerikli eğitimi tamamlayıp CPD akreditasyonlu sertifikanızı alarak kendinize yeni ve tatminkar bir kariyer yolu çizebilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi için tıklayınız.

 

 

lego We 2.0

 

  • ROBOTİK VE KODLAMA ÖĞRENİN

Robotik kodlamayı ve robot yapımını öğrenerek hem yeni bir beceri kazanabilir hem de ailenizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Bu eğitim sayesinde; kodlama, algoritmik düşünme, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, problem çözme, iletişim, iş birliği, analtilik düşünme, robotik, arduino, 3 boyutlu tasarım, 3 boyutlu yazıcılar, lego We 2.0, Mbot, bulutboard, DNYArduino, joy kart ( makey makey ) yetenek ve yetilerine sahip olacaksınız. Eğitimi tamamlayarak alacağınız uluslararası geçerli sertifika ile robotik kodlama eğitmenliği de yapabilirsiniz.

Robotik ve Kodlama Eğitimi için tıklayınız.

 

Yasam Koçu Olun
  • DİĞER İNSANLARA REHBER OLMAYI ÖĞRENİN

İnsana kendini en iyi hissettiren şeylerden biri de diğer insanlara rehberlik etmektir. Yaşam Koçluğu, bunu yapabilmenin en iyi yollarından biridir. Yaşam koçluğu, kişilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya ve ön yargısız bir şekilde yaklaşarak farkındalık seviyelerini arttırmaya çalışır. Bu metodolojiyi ve inceliklerini tüm detaylarıyla öğrenmek için bilginetakademi.com.tr’deki Yaşam Koçluğu Eğitimini tamamlayabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Eğitimi için tıklayınız.

 

 

Neuro Linguistic Programming
  • BEYNİNİZİ YENİDEN PROGRAMLAMAYI ÖĞRENİN

İlk bakışta çok ütopik bir düşünce gibi görünse de NLP (Neuro Linguistic Programming) tekniğiyle bunu yapabilmek mümkün.  NLP kişilerin düşünce yapısının detaylı biçimde keşfedilmesi ile günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlarla hangi çözümleri uygulayarak baş edeceklerini ortaya koyan bir tekniktir. Bilginet Akademi NLP Practitioner eğitimini alarak ve uygulayarak değişimi önce kendinizde başlatıp sonra da donanımınız ve uluslararası geçerli sertifikanızla diğer insanlara da düşünce sistemlerini programlamalarında yardımcı olabilirsiniz.

NLP Practitioner  Eğitimi için tıklayınız.

Share on
Bir cevap yazın